Новости

Науково-практична конференція «Європейська та вітчизняна практики впровадження енергозберігаючих проектів у житлових та громадських будівлях, на комунальних підприємствах тепло-, водопостачання»

8 жовтня в м. Херсоні відбулась науково-практична конференція «Європейська та вітчизняна практики впровадження енергозберігаючих проектів у житлових та громадських будівлях, на комунальних підприємствах тепло-, водопостачання». До участі в конференції були запрошені працівники освітніх закладів, охорони здоров’я, житлово-комунального господарства, науковці, студентство, громадські організації, підприємці тощо.

Конференцію відкрила заступник міського голови Інна Трибух, яка передала вітання від міського голови Володимира Миколаєнко та його побажання плідної праці. У своїй промові вона розповіла про роботу міської ради у напрямку енергозбереження та енергоефективності. «Треба відмітити, що до недавнього часу дана робота не мала чітко окреслених завдань. У поточному році прийнято документи, які чітко скеровують діяльність міської ради з енергоефективності та енергозбереження – це План дій сталого енергетичного розвитку м. Херсона на 2015-2030 роки та Концепція впровадження системи енергетичного менеджменту в м. Херсоні, головна ціль якої - впровадження системи енергоменеджменту в бюджетних установах міста», зазначила Інна Трибух.

Заступник міського голови розповіла про діяльність міської влади в цьому напрямку в поточному році. У 2015 році з міського бюджету виділено кошти у сумі 10,4 млн. грн. на виконання робіт з реконструкції об’єктів теплопостачання міського комунального підприємства «Херсонтеплоенерго».

В рамках Державної цільової програми енергоефективності прийнято міську Програму відшкодування частини кредитів, що надаються об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельним кооперативам на реалізацію енергозберігаючих заходів в житловому господарстві на 2015 рік «Тепла оселя» з фінансуванням 500 тис. грн.

У поточному році розпочата плідна співпраця міської ради з міжнародною фінансовою корпорацією НЕФКО щодо реалізації унікального проекту «Зелена школа – запорука здоров’я та щасливого майбутнього дітей Антонівки». Вартість грантового проекту складає 2,3 млн. евро.

Також з фінансовою корпорацією НЕФКО відпрацьовано пакет документів на будівництво нової автономної газової котельні лікарні ім. А. і О.Тропіних, встановлення індивідуальних теплових пунктів на 17 будівлях лікарні та утеплення фасаду головного терапевтичного корпусу. Вартість гранту на реалізацію проекту 500 тис. евро.

Продовжили проведення конференції президент ГО «Херсонський обласний Центр енергоефективності та екології» Ігор Лютіков та голова наглядової ради ТОВ «Група компаній «Теплотехніка» Володимир Скороход.

У ході конференції обговорювались перспективи переходу на тверде паливо, інші альтернативні види палива і та відновлювані джерела енергії, енергоефективні технічні рішення, залучення міжнародних інвестицій в енергоефективність та інше.

Високій науковий та практичний рівень проведення конференції підтвердили докладні виступи представників ГО «Агентство з відновлюваної енергетики» щодо оцінки енергетичного потенціалу біомаси в Херсонській області та техніко-економічного обґрунтування будівництва котельної на біомасі в смт. Наддніпрянське, що дуже важливо для всього нашого регіону в плані заміщення природного газу місцевим біопаливом.

Одним із ключових спікерів заходу став Дмитро Леськів, експерт з енергоефективності та енергозбереження Асоціації "Енергоефективні міста України", який презентував всім присутнім доповідь «Досвід Асоціації "Енергоефективні міста України" у впровадженні системи енергоменеджменту та інформаційних компаній в українських містах», яку дуже уважно прослухали присутні в залі майбутні енергоменеджери всіх бюджетних установ міста.

Це було вкрай актуально для міста, тому що ми розпочинаємо реалізацію затвердженої у цьому році Концепції впровадження системи енергетичного менеджменту в м. Херсоні.

Головна ціль цієї концепції на першому етапі - впровадження системи енергоменеджменту в бюджетних установах міста.

На конференції також були присутні багато голів міських ОСББ, тому всі з особливою зацікавленістю вислухали Сергія Даниліва - генерального директора ТОВ «Сахара» та Дмитра Омельчука - менеджера з розвитку енергоефективних проектів компанії «ГЕРЦ Україна», які розповіли про енергозбереження у багатоквартирних будинках та використання альтернативних джерел енергії.

«Які б ми не проводили заходи з енергозбереження, врешті-решт все буде залежати від кожного з нас, від реальних кроків, які ми будемо робити чи не робити у цьому напрямку» – звертаючись до присутніх в залі, наголосив Ігор Лютіков, керівник громадської організації «Херсонський обласний Центр енергоефективності та екології».

«На конференції лунала велика кількість корисних новаторських ідей, які необхідно втілювати, а також аналітичної інформації, яка потребує додаткового осмислення. Подібні заходи я вважаю надзвичайно корисними», – сказала місцевий координатор житлово-комунальних програм Громадянської мережі ОПОРА Аелітта Олійник.