Новости

Про підсумки роботи III конференції "Теплові насоси в будівлях і містах України"

З 8 по 9 жовтня 2015 р. в конференц-залі Інститута технічної теплофізики НАН України відбулася III конференція «Теплові насоси в будівлях і містах України»

Організатори конференції:

Національна асоціація України по тепловим насосам, Інститут технічної теплофізики НАН України, енергосервісна компанія «Екологічні системи», м. Запоріжжя

В конференції взяли участь 168 учасників, що представляли організації України, Китаю, які активно займаються розробкою та застосуванням теплонасосних технологій для потреб житлово-комунального господарства, соціально-бюджетної сфери, промисловості.

Загалом було зроблено 30 доповідей, виступило 38 учасників конференції.

В ході доповідей і дискусій було визначено, що пріоритетним заходом Програми модернізації систем теплопостачання України вважати тепловий насос.

Також було підкреслено, що основною проблемою для поширення впровадження теплових насосів є відсутність державної підтримки.

Для розвитку ринку теплонасосних технологій вкрай необхідно:

- поступово перейти від політики дотацій природного газу до політики підтримки масштабних енергоефективних проектів в сфері теплопостачання з використанням теплонасосних технологій.

- державні гарантії під пільгові кредити іноземним банкам;

- вирішити питання повернення кредитів за рахунок вартості зекономленого газу;

- не змінювати існуючий тариф до повного погашення кредиту;

- для фінансування модернізації теплоенергетики ввести інноваційну складову тарифу та інші.

Також було підкреслено, що пріоритетом в Європі і в світі в цілому для опалення та охолодження приміщень, приготування гарячої води для житлових, комерційних і промислових будівель повинні бути використані теплові насоси які надають можливість отримати найбільш ефективні та екологічні рішення.

За результатами роботи конференції було прийнято рішення по активізації широкого застосування теплонасосних технологій для суттєвого заміщення використання природного газу в сфері теплозабезпечення населених пунктів України, соціально-бюджетної сфери, промисловості.

На конференції було презентовано створення на початку 2015 року Національної асоціації України по тепловим насосам. 12 провідних компаній України які працюють в області теплонасосних технологій виступили засновниками Асоціації. В Асоціації створені 5 секцій за напрямками застосування теплових насосів в різних сферах життя і діяльності держави, обрано керівництво Асоціації на чолі з академіком НАН України Анатолієм Андрійовичем Долинським.